Opublikowany w Ogrodzenia

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów typ płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s