Opublikowany w Ogrodzenia

Projekotwanie ploty plastykowe na plot i bramkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani komunikowania tego faktu gminie nie licząc szczególnych przypadków.

Projekotwanie ploty z plastiku na plot i bramkę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc szczególnych przypadków.

Ogrodzenie z plastyku na plot i furtkę ze sztachetek nie przekraczające wysokości 2,2 m stawiane miedzy dwoma ościennymi działkami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów blisko dróg prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachetki z plastyku na plot i furtkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia winno zawierać rodzaj ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego montażu oraz planowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się doczepić deklaracje o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamiarach budowlanych a także o ile jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do konstrukcji plotki z PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowa wymagane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie płotu można zacząć po 30 dniach od zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, jak planowane balaski plastykowe na ogrodzenie i furtę sztachetowa jest niekompatybilne z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej drogi. W sytuacji gdy proponowane sztachetki z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetekmoże grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać pozyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Brak zaczęcia prac przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s